هوالعشق

هوالعشق

زیر دین چهارده معصومم اما گردنم
زیر دین حضرت علی بن موسی بیشتر

طبقه بندی موضوعی
آرشیو

با آرزوی خوشبختی برای همه

چهارشنبه, ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۳۶ ق.ظ
به نظرم ازدواج مهم ترین مرحله ی زندگی هر دختر و پسری است که متاسفانه در هر خانواده ای به نحوی یا خیلی ساده از کنارش می گذرند یا خیلی بیش از اندازه سخت. برای مجردها می نویسم؛ خواهش می کنم هرچند سخت است اما ساده عاشق نشوید! در دوره ی آشنایی اولیه با خاستگار یا حتی نامزدتان تمام تلاش تان را بکنید که منطقی فکر کنید نه عاشقانه. زندگی همیشه همینقدر گل و بلبل و پُر عشق نیست. طرفتان را خوب بشناسید، خوب تحقیق کنید، خوب همه ی جوانب را بسنجید، خوب پرس و جو کنید از روحیات و خلقیاتش، هیچ چیز، _تکرار می کنم هیچ چیز_ به اندازه ی اخلاق خوب، خوشبختی تان را تکمیل نمی کند. اخلاق خوب است که در اوج اختلافات، حرمت ها را از بین نمی برد، اخلاق خوب است که رفت و آمد با آنهایی که دوست دارید را دلنشین می کند، اخلاق خوب است که در مواقع سختی، دلتان را گرم می کند، اخلاق خوب است که نداری و کم و کسری ها را کم رنگ می کند، اخلاق خوب است که تفاوت نظرها و عقیده ها را با احترام می پذیرد، اخلاق خوب است که شما را در هر شرایطی مثل روز اول دوست داشتنی می بیند. عجله نکنید، هیچ مال و ثروتی و حتی هیچ عشق پُرشوری ارزش این را ندارد که خانه ی گرمِ پدری را ساده ترک کنید. به کسی دل ببندید که به لحاظ اخلاقی همه چیزش را _همه ی همه ی اخلاقش را_ دوست داشته باشید. مهم این است که دوستش دارم و با فلان اخلاقش می سازم برای همان روزها و ماه های اول است وگرنه هیچ کس ارزش این را ندارد که اعصاب و روان و آرامش تان را بهم بریزید به خاطر همان یک اخلاق.
و بعد از اخلاق شما را سفارش می کنم به وصلت با خانواده ی خوب. شاید از نظر خیلی ها خانواده چندان مهم نباشد و همین که پسر خوب باشد کفایت کند اما به نظر من خانواده ی خوب و هم کفو ملاک بسیار مهمی است. بیشتر اختلافات از همین خانواده ها و تفاوت فرهنگ ها و رسم و رسومات سرچشمه می گیرد وقتی دو خانواده هم کفو نباشند. به خصوص برای آنهایی که اهل صله رحم هستند.
موراد زیادی هست که وقت ازدواج باید دقت کرد اما این دو مورد، ملاک های اصلی و مهم ازدواج اند از نظر من. اگر کسی را دوست داشتید که این دو ملاک را داشت، به کار و مال و خانه و .. مادیاتش سخت نگیرید و با خیال راحت بله را بگویید. همین که بدانید اهل کار و زحمت کشیدن برای به دست آوردن نان حلال است کفایت می کند.
این را بدانید که هیچ جا، خانه ی پدری و هیچ کس، پدر و مادر آدم نمی شوند. پس عجله نکنید و درست ترین تصمیم را بگیرید برای آرامش تمام سال های زندگی تان.


 • ۹۵/۱۱/۰۶
 • هوالعشق

دیدگاه (۳)

سلام سادات جان
میدونی؟! خیلی ساده و کلی نوشتی بحث رو
اینقدرها که نوشتی ساده نیست
بهم بگو چنددرصد از دختر یا پسر ها اخلاق خوب و یا اخلاق خوب به همراه خانواده خوب دارن؟
درصدشون خیلی کمه و وقتی درصد اینقدر کمه نمیشه همچین پیشنهادی داد اونم با این وضع و اوضاع ازدواج به اندازه کافی تاخیر داره.
ان شا,الله البته به حرمت سخنان امامان در رابطه با اخلاق و ایمان همه سعی کنیم به اون درجه برسیم
ولی اگه نبود و نشد پس ازدواج تعطیل؟!
پاسخ:
سلام عزیزم
من اگر خودم باشم و طرف بااخلاق گیرم نیاد ازدواج نمیکنم.مگه اینکه خوشی زده باشه زیر دلم که اسایش و ارامشم رو صرفا به خاطر ازدواج، حتی با کسی که اخلاق و ... نداره از دست بدم
ازدواج به هر شرطی رو قبول ندارم.اون موقع ازدواج نکردن یک مشکله و ازدواج کردن چندتا
هرکس با توجه به روحیات و نیازش میتونه تصمیم بگیره
انشاالله همه مون اخلاق مون خدایی باشه
 • صحبتِ جانانه
 • حق فرموده اید
  پاسخ:
  عر ض کردم :-)
  طرح سخت‌سازی ازدواج :دی
  پاسخ:
  :-)

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  head:script/span